Przedstawiciele EU4TRADE BiH omówią środowisko gospodarcze i polityczne Bośni i Hercegowiny

W czwartek 9 grudnia 2021 r. we współpracy z Bankiem Centralnym Bośni i Hercegowiny, w Sarajewie po raz pierwszy odbędzie się konferencja „The Economist: The World in 2022”, gromadząca czołowych ekspertów ekonomicznych i finansowych, przedsiębiorców, najwyższych urzędników publicznych, a także przedstawicieli korpusu dyplomatycznego w BiH. Oficjalnym partnerem konferencji jest Centralny Bank Bośni i Hercegowiny, którego przewodniczący otworzy wydarzenie.

Celem konferencji jest podsumowanie bieżącego roku i omówienie tematów związanych ze środowiskiem gospodarczym i politycznym Bośni i Hercegowiny, a także ważnych otwartych pytań dotyczących rozwoju kraju w nadającym roku. Poprzez konstruktywny dialog i analizę przedstawiciele instytucji gospodarczych, władz, środowisk dyplomatycznych i biznesowych przedstawią ocenę środowiska gospodarczego, klimatu inwestycyjnego, wdrażania reform i ustawodawstwa, a także środków, które Bośnia i Hercegowina musi wdrożyć.

Program konferencji podzielony na trzy panele. Podczas dyskusji panelowych czołowi przedstawiciele środowiska gospodarczego, biznesowego i dyplomatycznego postarają się odpowiedzieć na pytania dotyczące wyzwań, które nas czekają w 2022 r., a także odbudowy bośniackiej i globalnej gospodarki. Poza tym projekt EU4Trade implementowany przez EPRD będzie przewodnim tematem Panelu 2 zatytułowanym „Zwiększenie międzynarodowego i regionalnego wolumenu handlu BiH”.

Pełny program konferencji jest dostępny na stronie: https://www.svijetu2022.ba/indexeng.html

25.11.2021
Podziel się tą stroną: