KARTA PROJEKTU
KATEGORIA PROJEKTU:
Ekspertyzy i prace badawcze
BRANŻA PROJEKTU:
Rolnictwo i obszary wiejskie
NUMER PROJEKTU:
EPRD-2014-049
TYTUŁ PROJEKTU:
Ocena śródokresowa wsparcia dla programu “Plantwise – zintegrowane systemy ochrony roślin w Afryce”
KRAJ:
Zambia
ZLECENIODAWCA:
Unia Euroepjska
BENEFICJENT:
CAS Afrique subsaharienne, CAB International
OPIS PROJEKTU:
Innowacyjny program Plantwise ma pomóc drobnym rolnikom w zmniejszeniu strat w uprawach spowodowanych chorobami roślin oraz w zwiększeniu produkcyjności. Program wpisuje się w politykę poprawy bezpieczeństwa żywnościowego w krajach najbiedniejszych oraz przyczynia się do realizacji Milenijnego Celu Rozwoju nr 1 jakim jest zlikwidowanie skrajnego ubóstwa i głodu. Program jest wdrażany w dziewięciu krajach Afryki (w Kenii, Ugandzie, Rwandzie, Sierra Leone, Ghanie, Zambii i Malawi), a działania pilotażowe prowadzone są również w Burkinie Faso i Etiopii.

EPRD dostarczy decydentom Unii Europejskiej oraz innym zainteresowanym odpowiednie informacje potrzebne do dokonania niezależnej oceny działania programu. Ponadto eksperci przedstawią wnioski dotyczące dotychczasowego funkcjonowania programu oraz zalecenia dotyczące podejmowania kolejnych działań.
DATA ROZPOCZĘCIA: 2014-08-01
DATA ZAKOŃCZENIA: 2014-12-31
     


Uwaga! Strona używa ciasteczek (cookies). Niezbędne są one do prawidłowego funkcjonowania witryny, pozwalają na poruszanie się po niej oraz używanie jej elementów. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Państwa przeglądarki. Jeśli chcą Państwo, można zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.