Nowy projekt w Albanii (2017-08-29)

W czerwcu 2014 Albania otrzymała status kraju kandydującego do Unii Europejskiej, a sam proces integracji z UE stał się jednym z największych wyzwań i sprawą priorytetową dla kraju. Mimo, że wyniki ogólnokrajowego badania w sprawie europejskiej perspektywy Albanii z 2014 roku pokazały, że 87% obywateli tego kraju pozytywnie postrzega członkostwo w UE, jego waga powinna być wciąż podkreślana obywatelom na szczeblu możliwie im najbliższym.

Cieszymy się, że jako lider międzynarodowego konsorcjum wdrażającego 18-miesięczny projekt finansowany przez UE  "Bashkitë për në Europë / Municipalities for Europe", będziemy mieli swój udział w udzieleniu wsparcia dla władz lokalnych w Albanii w zakresie integracji z UE.  Będziemy wzmacniać rolę, jaką władze lokalne powinny odgrywać w procesie integracji europejskiej, a także wspomożemy utworzenie punktów informacyjnych UE w każdej z 61 gmin Albanii, których celem będzie zwiększenie  wiedzy i świadomości obywateli na temat polityki, celów, priorytetów, instytucji, programów i perspektyw unijnych.

     


Uwaga! Strona używa ciasteczek (cookies). Niezbędne są one do prawidłowego funkcjonowania witryny, pozwalają na poruszanie się po niej oraz używanie jej elementów. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Państwa przeglądarki. Jeśli chcą Państwo, można zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.