Minister Rolnictwa Armenii z wizytą w Polsce

19 sierpnia 2007 r. delegacja z Armenii spotkała się w Poznaniu z ministrem rolnictwa – Wojciechem Mojzesowiczem. Wizyta została zorganizowana przez EPRD w ramach projektu ”Wsparcie Ministerstwa Rolnictwa w Armenii” finansowanego ze środków unijnego programu pomocowego TACIS.

Podczas rozmów Wojciech Mojzesowicz i minister rolnictwa Armenii, Davit Lokyan, wyrazili chęć dalszego zacieśniania współpracy między Polską a Armenią, zwłaszcza na polu weterynarii. Jako problem wymagający obecnie najszybszego rozwiązania Davit Lokyan uznał występujący teraz w Armenii ”afrykański pomór świń”, który może stać się przyczyną niedoboru wieprzowiny w tym kraju. Wojciech Mojzesowicz zapewnił o możliwości dostaw mięsa wieprzowego z Polski i zaoferował pomoc w hodowli związanej z odtwarzaniem stada podstawowego świń.

Jako najważniejsze zadania obaj panowie uznali unifikację świadectw weterynaryjnych, zacieśnienie współpracy pomiędzy laboratoriami weterynaryjnymi, a także udział polskich specjalistów w szkoleniu kadry weterynaryjnej w Armenii.

Zdjęcie zostało pobrane ze strony internetowej: http://www.minrol.gov.pl/DesktopDefault.aspx

26.09.2007
Podziel się tą stroną: