Europejski Turniej Piłki Nożnej na Belize

Od października 2009 EPRD realizuje projekt Pomocy technicznej dla Biura NAO na Belize. W ramach działań – EPRD, Biuro NAO wraz z Ministerstwem Rozwoju Gospodarczego, Handlu Przemysłu i Ochrony Konsumentów, we współpracy z  Delegaturą Unii Europejskiej, zorganizowało Europejski Turniej Piłki Nożnej, który odbył się w sobotę 8 maja z okazji 53 rocznicy podpisania Traktatu Rzymskiego, stanowiącego podwaliny obecnej Unii Europejskiej.

Dzień Unii Europejskiej miał również na celu podkreślenie wagi partnerstwa i współpracy na rzecz rozwoju między Belize i Unią, która jest największym darczyńcą dla tego kraju w zakresie rozwoju i współpracy w głównych sektorach gospodarki i na terenie całego kraju.

Specjalna gala mieszanych drużyn piłkarskich miała miejsce w sobotę, 8 maja rano na Stadionie Federacji Piłkarskiej Belize w Belmopanie, udział wzięły cztery drużyny reprezentujące:

• Ministerstwa, Departamenty i Agencje;
• Program Rozwoju Obszarów
Wiejskich w Belize;

• Program Wsparcia dla Sektora Bananowego w Belize;
• Program Środków
Towarzyszących Sektorowi  Cukrowemu.

Unijne Trofeum zostało zaprezentowane wspólnie przez Panią Yvonne Hyde z biura NAO i Pana Cosimo Lamberti-Fossatti, Szefa Biura Technicznego UE na Belize. Wygrał zespół Programu Wsparcia dla Sektora Bananowego w Belize. Gratulujemy!

15.07.2010
Podziel się tą stroną: