Rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich jest jedną z głównych dziedzin specjalizacji firmy EPRD. Podejmowane przez Biuro działania w kraju i projekty wsparcia technicznego realizowane za granicą ukierunkowane są na zwiększenie konkurencyjności obszarów wiejskich poprzez wsparcie dla instytucji administracji publicznej (ministerstwa, agencje rządowe, instytucje samorządowe, itp.), jak i również sektora przetwórczego, grup producenckich oraz rolników indywidualnych.

Celem firmy jest dostosowanie przepisów krajów beneficjenckich do wymogów spójnego i konkurencyjnego rynku oraz do standardów Unii Europejskiej m.in. w zakresie Wspólnotowej Polityki Rolnej, bezpieczeństwa żywności, produkcji zwierzęcej, itp. Nasze projekty skupiają się na rozwoju potencjału instytucjonalnego i organizacyjnego organów administracji rządowej krajów rozwijających się w obszarze zwiększenia efektywności planowania, wdrażania i oceny programów rozwojowych Unii Europejskiej.

Zapewniamy wsparcie w definiowaniu priorytetowych obszarów przyszłych działań oraz opracowanie krajowych dokumentów strategicznych i wieloletnich programów na rzecz rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich. Współpracujemy również z administracją samorządową w działaniach zmierzających do rozbudowy infrastruktury technicznej oraz tworzenia trwałej współpracy różnych instytucji na obszarach wiejskich. EPRD specjalizuje się także w opracowaniu wymogów technicznych i specyfikacji istotnych warunków zamówienia dla przyszłych projektów finansowanych przez Unię Europejską oraz w przeprowadzaniu ewaluacji zrealizowanych już projektów.

Uwaga! Strona używa ciasteczek (cookies). Niezbędne są one do prawidłowego funkcjonowania witryny, pozwalają na poruszanie się po niej oraz używanie jej elementów. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Państwa przeglądarki. Jeśli chcą Państwo, można zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.