KARTA PROJEKTU
KATEGORIA PROJEKTU:
Ekspertyzy i prace badawcze
NUMER PROJEKTU:
EPRD-2010-020
TYTUŁ PROJEKTU:
Pomoc techniczna w finalnej ewaluacji projektu Wsparcia Systemu Informacji Bezpieczeństwa Żywności w Etiopii
KRAJ:
Etiopia
ZLECENIODAWCA:
Komisja Europejska
BENEFICJENT:
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Obszarów wiejskich (MoARD), krajowa Agencja Meteorologiczna (NMA), Centralna Agencja Statystyczna (CSA)
OPIS PROJEKTU:
Etiopia jest jednym z najbiedniejszych i najbardziej podatnych na negatywne czynniki krajów na świecie. W 2005 roku Ethiopia znalazła się wśród dziesięciu krajów o najniższym Wskaźniku Rozwoju Społecznego (HDI). Rolnictwo stanowi główny sektor gospodarki Etiopii, w którym zatrudnionych jest 80% populacji i który generuje ok. 45% PKB oraz 90% dochodów z eksportu. Oznacza to, że wszelkie dokładne analizy czynników wpływających na bezpieczeństwo żywnościowe muszą być oparte na wiarygodnych wskaźnikach z sektora rolnego.
Niniejszy projekt stanowi wkład w ogólne wysiłki mające na celu poprawę bezpieczeństwa żywnościowego w Etiopii. Wartość projektu wynosi 2,1 miliona euro i jest skierowany na usprawnienie systemów generowania i analizy informacji oraz związanych z nimi procesów podejmowania decyzji w dziedzinie bezpieczeństwa żywnościowego.
Celem projektu jest ustanowienie i wzmocnienie systemów informacji dla bezpieczeństwa żywnościowego, by poprawić jakość bezpieczeństwa i pomocy żywnościowej. Priorytetowe cele projektu obejmują: poprawę jakości zarządzania danymi z zakresu bezpieczeństwa żywnościowego poprzez wykorzystanie zaawansowanych technologii i poprawę możliwości analitycznych, wzrost sprawności wymiany informacji między zainteresowanymi stronami oraz lepsze rozumienie najważniejszych i nowopowstałych kwestii związanych z bezpieczeństwem żywnościowym w oparciu o wybrane badania.
DATA ROZPOCZĘCIA: 2010-02-01
DATA ZAKOŃCZENIA: 2010-03-31
     


Uwaga! Strona używa ciasteczek (cookies). Niezbędne są one do prawidłowego funkcjonowania witryny, pozwalają na poruszanie się po niej oraz używanie jej elementów. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Państwa przeglądarki. Jeśli chcą Państwo, można zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.