KARTA PROJEKTU
KATEGORIA PROJEKTU:
Ekspertyzy i prace badawcze
BRANŻA PROJEKTU:
Nauka i edukacja
NUMER PROJEKTU:
EPRD-2017-017
TYTUŁ PROJEKTU:
Badanie dotyczące wspierania mobilności pracowników pomiędzy sektorem nauki a sektorem prywatnym na poziomie europejskim
ZLECENIODAWCA:
Dyrekcja Generalna ds. Badań Naukowych i Innowacji Komisji Europejskiej/ Public Policy and Management Institute
BENEFICJENT:
Dyrekcja Generalna ds. Badań Naukowych i Innowacji Komisji Europejskiej
OPIS PROJEKTU:
Celem projektu jest przeprowadzenie studium wykonalności, które oceni czy jest miejsce dla dodatkowych inicjatyw na poziomie UE mających zwiększyć mobilność międzysektorową w Europie i ewentualnie jak miałyby one wyglądać.
Badanie realizowane będzie w 28 krajach Unii Europejskiej, ale analizą objęte zostaną również kraje stowarzyszone w ramach programu Horyzont 2020 (pozostałe kraje europejskie oraz Tunezja, Izrael i Gruzja), a także kraje konkurujące z UE (m.in. Stany Zjednoczone, Japonia i Chiny). EPRD będzie koordynować prace konsorcjum, w skład którego wchodzą partnerzy z Litwy, Wielkiej Brytanii i Portugalii.
DATA ROZPOCZĘCIA: 2017-03-21
DATA ZAKOŃCZENIA: 2018-04-09
     


Uwaga! Strona używa ciasteczek (cookies). Niezbędne są one do prawidłowego funkcjonowania witryny, pozwalają na poruszanie się po niej oraz używanie jej elementów. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Państwa przeglądarki. Jeśli chcą Państwo, można zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.