KARTA PROJEKTU
KATEGORIA PROJEKTU:
Szkolenia i rozwój kadr, Strategie i programy rozwoju
BRANŻA PROJEKTU:
Przedsiębiorczość, Nauka i edukacja
NUMER PROJEKTU:
EPRD-2013-061
TYTUŁ PROJEKTU:
Nauczanie przedsiębiorczości w systemach edukacyjnych w Bośni i Hercegowinie, etap II
KRAJ:
Bośna i Hercegowina
ZLECENIODAWCA:
Zleceniodawcą jest Delegatura Unii Europejskiej w Bośni i Hercegowinie.
BENEFICJENT:
Głównym beneficjentem interwencji jest Dział Edukacji Ministerstwa ds. Spraw Cywilnych BiH, oraz Ministerstwo Handlu Zagranicznego i Współpracy Gospodarczej na poziomie państwowym. Kolejnymi beneficjentami są: Agencja ds. edukacji na poziomie przedszkolnym, podstawowym i średnim; Ministerstwo Edukacji i Kultury Republiki Serbskiej, Instytutu Edukacji Dorosłych Republiki Serbskiej, Federalne Ministerstwo Edukacji, Wydziału Edukacji Dystryktu Brcko, Ministerstwa Przemysłu, Energii i Górnictwa Republiki Serbskiej, Federalne Ministerstwo Rozwoju, Przedsiębiorczości i Rzemiosła, Agencja Rozwoju MŚP republiki Serbskiej, oraz wiele innych instytucji.
OPIS PROJEKTU:
Projekt ma przyczynić się do zwiększenia szans zatrudnienia poprzez zniwelowanie różnic istniejących pomiędzy systemami edukacji i rzeczywistym rynkiem pracy. Ma on ponadto wesprzeć rozwój zasobów ludzkich i potencjału instytucjonalnego w zakresie nauczania przedsiębiorczości i, tym samym, zwiększyć ogólną konkurencyjność siły roboczej.

Celem projektu będzie w szczególności nauczanie przedsiębiorczości w całym systemie edukacji formalnej w Bośni i Hercegowinie, a także, we współpracy z organem odpowiedzialnym za system kwalifikacji edukacyjnych i zawodowych w kraju, utworzenie, systemu weryfikacji i uznawalności umiejętności oraz wiedzy nabytych poprzez kształcenie nieformalne i pozaformalne. Ponadto projekt przyczyni się do wzmocnienia współpracy pomiędzy systemem edukacji a środowiskiem biznesowym w BiH przez tworzenie, rozwijanie i podtrzymywanie więzi między szkołami i sektorami gospodarki, których przedstawicielami są małe i średnie przedsiębiorstwa.

Planowany czas realizacji projektu: 20.01.2014 - 19.01.2016. Wdrażany będzie przez konsorcjum EPRD (Lider) we współpracy z GOPA (Niemcy) oraz OSB Consulting (Austria).
DATA ROZPOCZĘCIA: 2013-07-25
DATA ZAKOŃCZENIA: 2016-02-19
     


Uwaga! Strona używa ciasteczek (cookies). Niezbędne są one do prawidłowego funkcjonowania witryny, pozwalają na poruszanie się po niej oraz używanie jej elementów. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Państwa przeglądarki. Jeśli chcą Państwo, można zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.