600 milionów na rozwój komunikacji w Kieleckim Obszarze Metropolitalnym (2017-07-11)

Z przyjemnością informujemy, że do dofinansowania zakwalifikowane zostały projekty dotyczące rozwoju komunikacji publicznej i infrastruktury transportu publicznego, planowane do realizacji na terenie miasta Kielce oraz regionu świętokrzyskiego, o łącznej wartości około 600 milionów złotych,  dla których studia wykonalności przygotowywało EPRD.  W zakresie planowanych do realizacji zadań inwestycyjnych jest m.in. przebudowa istniejącego zespołu dworca autobusowego przy ul. Czarnowskiej  w Kielcach, zakup nowoczesnego taboru autobusowego oraz rozbudowa i przebudowa kluczowych dla zapewnienia sprawnej komunikacji dróg i skrzyżowań.

Projekty będą współfinansowane w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Dziękujemy Wnioskodawcom tj. Gminie Kielce – Miejskiemu Zarządowi Dróg i Zarządowi Transportu Miejskiego oraz Świętokrzyskiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich w Kielcach za okazane zaufanie i konstruktywną współpracę. 

 

     


Uwaga! Strona używa ciasteczek (cookies). Niezbędne są one do prawidłowego funkcjonowania witryny, pozwalają na poruszanie się po niej oraz używanie jej elementów. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Państwa przeglądarki. Jeśli chcą Państwo, można zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.