Pierwsza Szkoła Zawodowa w Moheli - Komory

W maju Prezydent Komorów Azali Assoumani osobiście wmurował kamień węgielny pod budowę nowego centrum szkoleniowego w Wanani (na wyspie Moheli).

Jest to ważny krok w realizacji wdrażanego przez EPRD projektu PAFTP. Budowa tego obiektu, którego wartość sięga 250 000 euro, znacząco wpłynie na rozwój szkolnictwa technicznego i zawodowego w całym kraju, a dodatkowo wzmocni proces integracji społecznej wszystkich młodych Komoryjczyków. Centrum będzie prowadzić szkolenia głównie w zakresie rolnictwa i rzemiosł wiejskich, ale planowane są tez działania na temat technik i przepisów ochrony środowiska, w tym energooszczędnych technologii i zastosowania bioenergii.

Projet „Wsparcie szkolnictwa technicznego i zawodowego na Komorach” (PAFTP) realizowany jest przez EPRD czwarty rok, nasz zespół zarządza funduszami UE o wartości 3 869 000 euro, które mają rozwinąć, zreformować i zmodernizować sektor kształcenia zawodowego.

     


Uwaga! Strona używa ciasteczek (cookies). Niezbędne są one do prawidłowego funkcjonowania witryny, pozwalają na poruszanie się po niej oraz używanie jej elementów. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Państwa przeglądarki. Jeśli chcą Państwo, można zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.