Badanie dotyczące wspierania mobilności pracowników pomiędzy sektorem nauki a sektorem prywatnym na poziomie europejskim ( 2017-03-15)

Na zlecenie Dyrekcji Generalnej ds. Badań Naukowych i Innowacji Komisji Europejskiej, przez najbliższych 10 miesięcy EPRD będzie realizować badanie dotyczące wspierania mobilności pracowników pomiędzy sektorem nauki a sektorem prywatnym na poziomie europejskim. Celem projektu jest przeprowadzenie studium wykonalności, które oceni czy jest miejsce dla dodatkowych inicjatyw na poziomie UE mających zwiększyć mobilność międzysektorową w Europie i ewentualnie jak miałyby one wyglądać.

więcej...

Dobry biznes czyli CSR w EPRD

Realizacja projektu dotyczącego wdrożenia CSR w EPRD została uznana za dobrą praktykę w tym zakresie. Nasza firma została umieszczona w publikacji PARP zawierających najciekawsze projekty beneficjentów programu.
Cała publikacja dostępna jest pod adresem:

http://www.parp.gov.pl/e-book/ebook/497

Dobry biznes w EPRD

Audyt projektów transgranicznych po raz trzeci

Między 25, a 27 audytów zewnętrznych przeprowadzą eksperci EPRD w ramach współpracy z Ministerstwem Rozwoju. Przedmiotem badania będą projekty realizowane na obszarach przygranicznych 5 krajów w ramach Programów Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś -Ukraina 2007-2013 oraz Litwa-Polska -Rosja 2007-2013. Podpisanie umowy planowane jest na połowę lutego. Usługa tego rodzaju będzie świadczona przez EPRD po raz trzeci.

Program Sektorowy WoodINN

Już 14 marca Narodowe Centrum Badań i Rozwoju otworzy pierwszy nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Sektorowego WoodINN. Do rozdysponowania będzie w sumie 120 milionów złotych.

Program jest dedykowany sektorowi leśno – drzewnemu, meblarskiemu oraz przemysłom współpracującym. Przedsiębiorstwa działające w tym obszarach będą mogły sięgnąć po unijne wsparcie na prowadzenie prac badawczych i wdrożeniowych mających na celu opracowanie innowacyjnych produktów oraz zmian w procesach wytwórczych.

więcej...

Dobre praktyki EPRD w przewodniku Ministerstwa Spraw Zagranicznych ( 2016-12-23)

EPRD zostało wyróżnione przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP jako jedna z kilku polskim firm odnoszących sukcesy na globalnym rynku projektów finansowanych przez organizacje międzynarodowe. Nasza firma została umieszczona w Przewodniku dla Polskiego Przedsiębiorcy pt.

więcej...

EPRD fundatorem rzeźby “Dyrygent” ( 2016-11-28)
obrazek

W piątek 25 listopada, podczas koncertu Filharmonii Świętokrzyskiej, miała miejsce uroczystość odsłonięcia rzeźby “Dyrygent” autorstwa Arkadiusza Latosa.

więcej...

EPRD organizatorem wizyty studyjnej dla wysokiej rangi urzędników (Eventaste) ( 2016-10-24)

EPRD Biuro Polityki Gospodarczej i Rozwoju Regionalnego zorganizowało wizytę studyjną 25-ciu wysokiej rangi urzędników z krajów średniozamożnych należących do UNIDO w ramach programu "Global Executive Programme – the Future of Manufacturing”.

Celem wizyty 19 października br była prezentacja praktycznych aspektów rozwoju przemysłu oraz wsparcia przedsiębiorczości w Regionie Świętokrzyskim.

więcej...

Autor: Włosek Zbigniew
wybór strony:

     


Uwaga! Strona używa ciasteczek (cookies). Niezbędne są one do prawidłowego funkcjonowania witryny, pozwalają na poruszanie się po niej oraz używanie jej elementów. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Państwa przeglądarki. Jeśli chcą Państwo, można zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.